Usługi

Dezynfekcja

Dezynfekcja

Profesjonalna dezynfekcja może zostać przeprowadzona na kilka sposobów. W zależności od specyfiki lub rodzaju pomieszczenia metody dobieramy pod konkretny przypadek indywidualnie.

Koronawirus to obecnie jedno z największych niebezpieczeństw dla ludzkiego zdrowia i światowej gospodarki. Aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się, niezbędne są kroki, które wyeliminują go z powietrza oraz z urządzeń. B!SAF we współpracy z firmą CRUSAR postanowił przyłączyć się do działań związanych z ochroną życia oraz zdrowia stosując dwie metody dezynfekcji:

– zamgławianie

– ozonowanie

Zamgławianie

Zamgławianie pomieszczeń z dodatkiem właściwego środka jest skuteczne w przypadku 2019-nCoV ponieważ jest on wrażliwy na nadtlenek wodoru i inne preparaty dezynfekujące. Wszystkie powierzchnie powinny być regularnie dezynfekowane, przede wszystkim miejsca publiczne, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dla ludzi. Z usługi zamgławiania w przypadku zapobiegania zakażeniu koronawirusem, mogą skorzystać właściciele domów i mieszkań, biur, administratorzy budynków publicznych, ale w szczególności szpitale i przychodnie.

Ozonowanie to jedna z metod przeprowadzenia dezynfekcji, która nie wymaga użycia środków bakteriobójczych. Zamiast nich jest wykorzystywany ozon będący silnym utleniającym gazem. Koronawirus, podobnie jak inne wirusy, nie jest odporny na ozon. Dowiedziono, że ozonowanie pomieszczeń zmniejsza ryzyko zarażenia wirusami, w tym nowym koronawirusem 2019-nCoV.

Dezynfekcja pomieszczeń tą metodą to skuteczna i nowoczesna metoda dezynfekcji i najlepszy sposób zabijania wirusów i bakterii. Ozonowanie usuwa nieprzyjemne zapachy stęchlizny, dymu papierosowego, spalenizny, pleśni ,zapachy zwierząt. Najlepiej sprawdza się do odkażania mieszkań po kwarantannie, ponieważ niszczy z pomieszczeń mikroorganizmy, grzyby oraz pleśnie, zabija bakterie, wirusy, roztocza, insekty. Dodatkowo ozon nie pozostawia po sobie toksycznych produktów rozpadu, ponieważ samoczynnie rozpada się do tlenu, co sprawia, że jest ekologiczny i przyjazny środowisku.

Ozonowanie